Telefony: alarmowe oraz do
  instytucji medycznych

powrót"

 

kierunek do Grecji z Polski 00-30          kierunek do Polski z Grecji 00-48
Książka Telefoniczna OTE!!!
Uwaga! - Zmiany w numeracji w Grecji

numery kierunkowe miast:

Ateny - 010 - Korfu - 06610 - Kos - 02420 - Patras - 0610 -
Saloniki - 0310 - Santorini - 02860 -  Iraklion - 0810 -

Telefony alarmowe

Pogotowie Tel 166
Bank krwi Tel 8219391
Lekarze (nocni) Tel 105 (od 02:00 pm do 07:00 am)
Policja Tel 100
Straż pożarna Tel 199
Zatrucia Tel 7793777
Apteki Tel 102/107

  Szpitale w Atenach

ALEXANDRA
80, Vas. Sofias Ave., Athens,
Tel 7770501-4, 7770431-4,
Fax 7709049
IATRIKO KENTRO -  ATENY
5-7, Distomou St., Maroussi,
Tel 6898100-114, Fax 6898555
-
APOLLONION
1, Adersen & I. Papada St.,
N. Psyhiko
Tel 6926501-3, Fax 6911902
-
IPPOKRATIO
114, Vass. Sofias Ave.,
Ampelokipi area,
Tel 7483770-94,
Fax 7776266
AGIOS NIKOLAOS Clinic
32, 2nd Merarchias St.,
Piraeus,
Tel 4518611-13, 4520069-70,
4284640-5,
Fax 4521432
KAT Hospital
2, Nikis St., Kifissia area,
Tel 8014411, Fax 8012799
ASKLIPIEION
166, Alexandras Ave.,
Ampelokipi area,
Tel 6422801-4, Fax 6464839
MEDICHECK
Diagnostic Center
360a, Kifissias Avenue & Marathonos,
Chalandri
Tel 6830054, 6834781,
Fax 6811238
CYAN CROSS
102, Vass. Sofias Ave.,
near Mavili Square,
Tel 7775111, Fax 7774304
MITERA Maternity Hospital
6, Erythrou Stavrou St., Filothei,
Tel 6869000, Fax 6840894
-
ELENA Maternity hospital
2, El. Venizelou St, Ampelokipi
Tel 6432220-1,
Fax 6435631
-
PAIDON AGIA SOFIA
Children's Hospital
Thivon & Mikras Asias end,
Tel 7771613-16, 7771811-16,
Fax 7797649
EVANGELISMOS Hospital
45-47, Ipsilandou St.,
Kolonaki area,
Tel 7201000,
Fax 7291808
YGEIA Hospital
Kifissias Ave. & 4, Erithrou Stavrou St.,
Maroussi,
Tel 6827940-9, Fax 6845089
GRECKI CZERWONY KRZYŻ
1, Erythrou Stavrou St., Ampelokipi area,
Tel 6481371, 6910512, Fax 6910263

Apteki i Drugestore'y

ANAGNOSTOPOULOS
44, Thoukididou St., Kalamaki,
Tel 9813644, Fax 9825778
VALTI EK.
7, Alopekis St.,
Kolonaki area, Tel 7232338
VIZA ANNA
3, Kapsali St., Kolonaki area,
Tel 7229288
GEROLIMATOS
63, Sokratous St.,Omonia Sq.,
Tel 5229265, Fax 5238951
KAPOU
56A, K. Varnali St., Halandri area,
Tel 6816610
LELAKI
54, Panepistimiou & Em. Benaki Sts, Tel 3814587
VAVALEA-ARGYREA
5, 3rd September St., Omonia Sq.
Tel 5222981, Fax 5222981
MAKRIGIANNIS
65, Arapaki & Mantzagriotaki St.,
Kallithea area,
Tel 9512262, 9566643, 9578428
Fax 9512262, 9566643, 9578428
BAKAKOS
21, Omonia Square,
Tel 5232631, Fax 5234401

Policja turystyczna

TOURIST POLICE Tel 171
Tourist Police - kwatera główna Tel 9242700
Lotnisko - zachód Tel 9814093
Lotnisko - wschód Tel 9699523
Pireus Tel 4290664
Glyfada Tel 8982596
Policja portowa Tel 4226000-5
Policja portowa - Argosaronikos Tel 4124533, 4124585

Inne pożyteczne telefony

Auto Road Assistance - ELPA Tel 104
Auto Road Assistance - Express Service Tel 154
Telegramy - krajowe Tel 155
Telegramy - zagraniczne Tel 165
Instrukcje w językach Ger. UK i Fr. - dot. połączeń telefonicz. Tel 169
Informacja o tel. kierunkowych Tel 131
Budzenie Tel 182