DYSKOGRAFIA


"Nie mów mi do widzenia"


"Nie liczę na happy end"

Grecka grupa ORFEUSZ powstała w 1982 r. z nieistniejących już greckich zespołów występujących przez szereg lat na polskiej estradzie takich jak HELLEN, KWIATY AKROPOLU, PROMETEUSZ. Zespół ORFEUSZ dał setki koncertów na terenie Polski i za granicą.

Występuje w radio, telewizji i jest gorąco oklaskiwany na największych scenach i w amfiteatrach. Nagrał kilka płyt kompaktowych i teledysków. Wiele utworów stało się przebojami.

Zespół ORFEUSZ jest organizatorem i gospodarzem corocznego Międzynarodowego Festiwalu Piosenki Greckiej w Zgorzelcu - mieście , w którym w 1949 roku osiedliło się około
14 000 Greków.

Lider zespołu ORFEUSZ Nikos Rusketos współpracuje z całą plejadą gwiazd greckiej i światowej estrady takich jak: Demis Roussos, grupa Antique, Vicky Leandros,Angea Zilia, Paulos Raptis, które uświetniają swoimi recitalami Dni Greckie organizowane w wielu miastach Polski.

Polska publiczność od lat uwielbia greckie tańce i piosenki. Grecka muzyka ma trwałe miejsce w światowym repertuarze estradowym, a ORFEUSZ jest niekwestionowanym Ambasadorem tej muzyki w Polsce. Zespół ORFEUSZ prezentuje znane i lubiane na świecie przeboje oraz piosenki napisane dla ORFEUSZA - śpiewane po polsku i grecku.

W dyskografii zespół posiada 4 płyty CD Już niebawem ukaże się płyta z największymi przebojami "The best of... ", gdzie gościnnie w dwóch utworach zaśpiewa Krzysztof Krawczyk. Gotowy jest również materiał na najnowszą płytę w której znajda się piosenki popowe, ballady, oraz tradycyjne greckie piosenki.


"Nim to wszystko powiesz"


"Opa Opa/Dinata"

LINKI

Strona zespołu Orfeusz i Festiwalu Piosenki Greckiej z Zgorzelcu

wszystkie materiały pochodzą z ww. strony