Greccy medaliści olimpijscy

Ateny 1896 rok

Złoty

Srebrny Brązowy


1. Nikolaos Andriakopoulos 
    - wspinanie się po linie
2. Ioannis Georgiadis
    - szabla indywidualnie
3. Pantelis Karasevdas
   -  strzelanie ze strzelby (200 m)
4. Aristidis Konstantinidis
   - maraton kolarski (87km)
5. Spyridon Louis
   - maraton
6. Ioannis Malokinis 
   -  pływanie (marynarze 100m stylem dow.)
7. Ioannis Mitropoulos,
    - 
gimanstyka (obręcze)
8. Georgios Orphanidis
    -
strzelanie ze strzelby (300 m)
9. Leonidas Pyrgos
   - floret (fechmistrzów) indywidualnie
10.Ioannis Fragoudis
   - pistolet szybkostrzelny (25 m)




 

 

 

 

 

 

 


Spirydon Loius

                   
11. Ioannis Andreou
     - pływanie (1200 m stylem dowolnym)
12. Harilaos Vassilakos
     - maraton
13. Miltiades Gouskos
     - pchniecie kulą
14. Telemachos Karakalos
     - szabla indywidualnie
15. Dimitrios Kasdaglis
     -tenis (indywidualnie)
16. D. Kasdaglis - D. Petrokokkinos
     - tenis (debel)
17. Grigoris Kolletis 
     - kolarstwo (100 km)
18. Stamatios Nikolopoulos
     - kolarstwo (sprint)
19. Stamatios Nikolopoulos
     - kolarstwo (2000 m)
20. Thomas Xenakis
     - wspinanie sie po linie
21. Georgios Orfanidis,
     - pistolet szybkostrzelny (25 m)
22. Panayiotis Paraskevopoulos,
     - pchniecie kulą
23. Antonios Pepanos
     - pływanie (50 m)
24. Panellinios Athletics Club
     - gimnastyka zespołowa
25. Panayiotis Pavlidis
     - strzelanie ze strzelby (200 m)
26. Georgios Tsitas
     - zapasy w stylu klasycznym
27. Ioannis Fragoudis 
     - strzelanie ze strzelby (300 m)
28. Spyros Hazapis,
     - pływanie (marynarze 100 m stylem dow.)
29. Efstathios Horafas
     - pływanie (100 m stylem dowolnym)
30. Sotirios Versis
     - rzut dyskiem
31. Sotirios Versis
     - podnoszenie cieżarów 
32. Dimitrios Yolemis 
     - bieg na 800 m
33. Angelos Damaskos
     - skok o tyczce
34. Dimitrios `vas
     - pływanie (marynarze 100 m stylem dow.)
35. Ethnikos Athletics Club,
     - gimnastyka (poręcze zespołowo)
36. Perikles Pierrakos-Mavromihalis
     - floret indywidualnie 
37. Spyros Belokas
     - maraton
38. Nikolaos Morakis
     - rewolwer wojskowy (25 m)
39. Alexandros Nikolopoulos
     - podnoszenie ciężarów (jedna ręka)
40. Georgios Papasideris
     - pchnięcie kulą
41. Georgios Papaskevopoulos
     - wyścig 12 godzinny
42. Ioannis Persakis 
     - trójskok
43. Petros Persakis 
     - gimnastyka (obręcze)
44. Nikolaos Trikoupis
    - strzelanie ze strzelby (200 m)
45. Stefanos Christopoulos
     - zapasy w stylu klasycznym
46. Efstathios Horafas
     - pływanie  (500 m stylem dowolnym)
47. Efstathios Horafas
     - pływanie  (1200 m stylem dowolnym)


St. Loius 1904 rok

Złoty

Srebrny Brązowy

48. Perikles Kakouis
     - podnoszenie ciężarów

49. Nikolaos Georgantas
     - rzut dyskiem

Londyn 1908 rok

Złoty

Srebrny Brązowy

50. Michalis Dorizas
       - rzut oszczepem
51. Konstantinos Tsiklitiras
       - skok w dal
52. Konstantinos Tsiklitiras
       - skok wzwyż

53. Anastasios Metaxas
      - strzelectwo 

Sztokholm 1912 rok

Złoty

Srebrny Brązowy

54. Konstantinos Tsiklitiras
     - skok w dal

55. Konstantinos Tsiklitiras
     - skok wzwyż

Antwerpia 1920 rok

Złoty

Srebrny Brązowy

56. Alexandros Vranopoulos, 
       Ioannis Theofilakis, 
       Alexandros Theofilakis,
       Iasonas Sappas, 
       Georgios Moraitinis

     - pistolet (zespołowo)

Paryż 1924 rok

Złoty

Srebrny Brązowy
57. Konstantinos Dimitriadis,
      - Rzeźba

Melbourne 1956 rok

Złoty

Srebrny Brązowy
58. Georgios Roubanis - skok o tyczce

Rzym 1960 rok

Złoty

Srebrny Brązowy
59. Heir Apparent Constantine,
      Georgio Zaimis, Odysseas Eskitzoglu

     - żeglarstwo (klasa Dragon)

Meksyk 1968 rok

Złoty

Srebrny Brązowy
60. Petros Galaktopoulos, 
      -
zapasy w stylu klasycznym (70 kg)

Monachium 1972

Złoty

Srebrny Brązowy

61. Petros Galaktopoulos
     - zapasy w stylu klasycznym (70 kg)
62. Elias Hatzipavlis
     
- żeglarstwo (klasa Finn)

Moskwa 1980 rok

Złoty

Srebrny Brązowy
63. Stelios Migiakis
     - zapasy w stylu klasycznym (70 kg)
64. Anastasios Boudouris,
      Anastasios Gavrilis,
      Ar. Rapanakis
      
- żeglarstwo (klasa Soling)
65. Georgios Hatziioannidis
     - zapasy w stylu wolnym (62 kg)

Los Angeles 1984 rok

Złoty

Srebrny Brązowy
66. Dimitrios Thanopoulos
     - zapasy w stylu klasycznym  (82 kg)
67. Haralambos Holidis
     - zapasy w stylu klasycznym (57 kg)

Seul 1988 rok

Złoty

Srebrny Brązowy
68. Haralambos Holidis
     - zapasy w stylu wolnym (57 kg)

Barcelona 1992 rok

Złoty

Srebrny Brązowy

69. Pyrrhos Dimas
     
- podnoszenie ciężarów (82,5 kg)
70. Vassiliki Patoulidou
     
- 100 m przez płotki

Atlanta 1996 rok

Złoty

Srebrny Brązowy
71. Pyrrhos Dimas 
    - podnoszenie ciężarów (83 kg)
72. Akakios Kakhiashvili 
    - podnoszenie ciężarów (99 kg)
73. Nikolaos Kaklamanakis
     - żeglarstwo (klasa Mistral)
74. Ioannis Melissanidis
      -
gimnastka (ćwiczenia wolne)
75. Leonidas Kokkas
     
- podnoszenie ciężarów (91kg)
76. Valerios Leonidis
     
- podnoszenie ciężarów (64 kg)
77. Niki Bakoyianni
     
- skok wzwyż
78. Leonidas Sabanis 
     -podnoszenie ciężarów (59 kg)

Sydney 2000 rok

Złoty

Srebrny Brązowy
79. Pyrrhos Dimas 
     - podnoszenie ciężarów (85 kg)
80. Akakios Kakhiashvili 
     
- podnoszenie ciężarów (94 kg)
81. Konstantinos Kenderis
     
- 200 m 
82. Konstantinos Mouroutsos 
     - tae kwon do (58 kg)
83. Katerina Thanou
     
- 100 m przez płotki
84. Anastasia Kelesidou
     
- rzut dyskiem
85. Victoras Mitrou
     
- podnoszenie ciężarów (77 kg)
86. Leonidas Sabanis 
     - podnoszenie ciężarów  (62 kg)
87. Demosthenes Tabakos
     - gimnastykas (ćwiczenia na kółkach)
88. Mirella Maniani
     - rzut oszczepem
89. Eirini Aindili, Maria Georgatou,
      Hara Karyami, Evangelia Christodoulou,
      Klelia Pantazi, Anna Pollatou
 
     Gimnastyka artystyczna- zespół
90. Alexandros Kardanov
     - zapasy w stylu wolnym (54 kg)
91. Ioanna Hatziioannou
     - podnoszenie ciężarów (63 kg)

Ateny 2004 rok

Złoty

Srebrny Brązowy

92. Fani Halkia 
    - 400 m przez płotki 
93. Athanasia    
      Tsoumeleka 

     -  chód na 20 km
94. Thomas Bimis,
      Nikolaos Siranides
  
     - skoki synchroniczne 
       z trampoliny 3 m 
95. Dimosthenis 
      Tampakos 

     - gimnastyka (kółka)
96. Ilias Iliadis
      - 
Judo (81 kg) 
97. Sofia Bekatorou, Aimilia Tsoulfa
      - 
żeglarstwo (klasa 470)

98. Hrysopiyi Devetzi 
     - trójskok  
99. Anastasia Kelesidou 
     - dysk 
100. Nikolaos Kaklamanakis
      - żeglarstwo (lclasa Mistral) 
101. Alexandros Nikolaidis 
      - tae kwon do (80 kg) 
102. Elisavet Mystakidou    
      - tae kwon do (67 kg) 
103. Reprezentacja kobieca Grecji
      - water polo

104. Mirela Manjani
       - oszczep
105. Vasileios Polymeros, Nikolaos Skiathitis 
        -  wioślarstwo
106. Pyrros Dimas
        -
podnoszenie ciężarów (85 kg) 
107. Artiom Kiouregkian 
       - zapasy w stylu klasycznym (55 kg) 

Na podstawie publikacji  Agencji ANA